Hoppa till sidans innehåll

Träningskalender


Välj annan månad

OKTOBER 2017

|

Vecka Dag Aktiviteter
39sö 1
  • 08:15–09:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic & Piruettäning
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Julia, Emma, Elsa, Madde, Zoe
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:45
    Kalender: Träningskalender
    Plats: A-hallen
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas Fanny koreografi med Agnes
    Plats: A-hallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene
    Plats: A-hallen
40må 2
ti 3
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Zoe
    Plats: A-hallen
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin
    Plats: A-hallen
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Henke
    Plats: Gärde
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Rickard
    Plats: Gärde
on 4
to 5
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Karin
    Plats: U-hallen
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: U-hallen
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Emma
    Plats: Gärde
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Genomgång av träningsupplägg Rickard
    Plats: Gärde
fr 6
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Anna, Elsa, Emma
    Plats: U-hallen
lö 7
sö 8
  • Heldag
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Umeå
  • 08:15–09:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic & Piruetter Helene
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Julia, Emma, Elsa + hjälptränare enligt schema
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin
    Plats: A-hallen
  • 12:00–13:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin
    Plats: A-hallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Plats: A-hallen
41må 9
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Andreas Agnes koreografi Puma Emma program genomgång Linn och Alice S
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Andreas
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 20:45–21:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Liza Delas med SK
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
ti 10
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Zoe Anna programgenomgång Nikita och Hilda V Emma program genomgång Amelia 
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Andreas
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Rickard
    Plats: Sundsvalls Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Magda/Stefan/Alice
    Plats: Sundsvalls Energi Arena
on 11
  • 16:15–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Andreas, Emma
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Andreas
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 21:15–22:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Karin
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
to 12
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Helene
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 19:00–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Plats: Gärde
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Helene
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
fr 13
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Andreas, Emma
    Plats: U-hallen, Sundsvalls Energi Arena
lö 14
sö 15
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Julia, Emma, Elsa + hjälptränare enligt schema Andreas
    Plats: A-hallen
  • 10:30–11:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Andreas, Emma Anna programträning Hilda
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 18:00–18:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Karin
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Karin
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Karin
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
42må 16
ti 17
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Anna, Zoe
    Plats: A-hallen
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas, Liza korre med Cajsa
    Plats: A-hallen
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Henke
    Plats: Gärde
on 18
to 19
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Henke
    Plats: Gärde
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin, Liza korre med Cajsa
    Plats: A-hallen
  • 19:00–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Henke
    Plats: Gärde
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda
    Plats: U-hallen
fr 20
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Helene, Elsa, Emma Anna program med Stina
    Plats: U-hallen
lö 21
sö 22
  • Heldag
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Karin T
    Plats: Ö-vik
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic och piruetter Hannah
    Plats: A-hallen
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic och piruetter Hannah
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Julia, Emma, Elsa + hjälptränare enligt schema Andreas
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Elsa, Emma Anna program Nikita
    Plats: A-hallen
  • 11:45–12:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Egen träning
    Plats: A-hallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Egen träning
    Plats: A-hallen
43må 23
ti 24
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Zoe, Andreas
    Plats: A-hallen
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: A-hallen
on 25
to 26
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Andreas
    Plats: A-hallen, Sundsvalls Energi Arena
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda, Andreas
    Plats: U-hallen
fr 27
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: U-hallen
lö 28
sö 29
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic och piruetter
    Plats: A-hallen
  • 08:00–09:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Basic och piruetter
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna, Julia, Emma, Elsa + hjälptränare enligt schema Andreas
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: A-hallen
  • 11:45–12:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: A-hallen
  • 19:30–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Plats: A-hallen
44må 30
ti 31

Postadress:
KK Iskristallen Sundsvall - Konståkning
Box 890, Nordichallen
85124 Sundsvall

Besöksadress:
Johannedalsvägen 121
85634 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0702528096
E-post: This is a mailto link

Se all info