Hoppa till sidans innehåll

Träningskalender


Välj annan månad

SEPTEMBER 2019

|

Vecka Dag Aktiviteter
35sö 1
  • 08:45–09:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 10:00–11:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Sundsvall Energi Arena
36må 2
  • 18:00–19:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: Engelska skolan gymnastik
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 19:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: Engelska skolan gymnastik
ti 3
  • 16:15–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:30–19:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Gärde
on 4
  • 18:00–19:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Engelska skolan gymnastik
  • 19:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Engelska skolan gymnastik
to 5
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Andreas Julia
    Plats: Sundsvall Energi Arena
fr 6
  • 15:00–23:59
    Kalender: Träningskalender
    Plats: Umeå
  • 21:15–22:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
lö 7
sö 8
  • 00:00–16:00
    Kalender: Träningskalender
    Plats: Umeå
  • 08:00–09:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Julia Andreas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 09:30–10:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Julia Andreas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 10:45–11:45
    Kalender: Träningskalender
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Sundsvall Energi Arena
37må 9
  • 17:15–19:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Uppvärmning 15 min Is 60 min Stretch 30 min

    Amanda Julia

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:15–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Uppvärmning 15 min Is 60 min stretch/Golv 60 min

    Liza Karin

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:00–19:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin Amanda
    Plats: Engelska skolan gymnastik
ti 10
  • 16:00–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    16:00 Uppvärmning 15 min  16:15 Is 60 min

    Liza Jonna Anna

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Ta med kläder för ev utomhus träning

    Niklas

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:30–19:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Ta med kläder för ev utomhus träning

    Niklas

    Plats: Gärde
on 11
  • 17:15–18:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    17:15 Uppvärmning 15 min   17:30  Is 60 min

    18:30 Stretch 15 min

    Liza Karin

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:00–19:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Julia
    Plats: Engelska skolan gymnastik
  • 19:00–20:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Julia
    Plats: Engelska skolan gymnastik
to 12
  • 21:00–22:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    21:00 Uppvärmning 15 min   21:15  Is 60 min

    22:15  Stretch 15 min

     

    Plats: Sundsvall Energi Arena
fr 13
lö 14
  • 08:45–17:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Dagläger i Lindefallet, Enånger med gästtränaren  Alexander Majorov och våra egna tränare Liza Sjölund oc...

    Plats: Lindefallet
  • 09:00–09:50
    08:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Karin
    Plats: Lindefallets ishall
  • 09:00–09:50
    08:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 09:00–09:50
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Lindefallets ishall
  • 09:50–10:40
    09:35
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 09:50–10:40
    09:35
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Karin
    Plats: Lindefallets ishall
  • 10:55–11:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 10:55–11:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Liza
    Plats: Lindefallets ishall
  • 13:15–14:05
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 14:05–14:55
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 15:10–16:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
  • 15:10–16:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: Lindefallets ishall
  • 16:00–16:50
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Tränare: Alexander
    Plats: Lindefallets ishall
sö 15
38må 16
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Uppvärmning 15:30 Stretch 16:45-17:00
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Karin

    Uppvärmning 16:45

    Plats: A-hallen
  • 17:15–18:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
ti 17
  • 17:45–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas/Amanda Julia
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Andreas/Amanda Julia

    Uppvärmning 18:30 Stretch 19:45-20:00

    Plats: U-hallen
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: U-hallen
  • 21:15–22:15
    Kalender: Träningskalender
    Plats: U-hallen
on 18
  • 17:15–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas/Amanda
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Karin Emma Anna

    Uppvärmning 18:00 Stretch 19:15-19:30

    Plats: A-hallen
  • 18:30–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Agnes
    Plats: Gymmet
  • 19:30–20:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Andreas/Amanda Julia
    Plats: A-hallen
to 19
  • 16:15–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin Emma Julia
    Plats: A-hallen
  • 16:30–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: Gymmet
  • 17:30–18:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: Gymmet
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin Andreas/Amanda Julia
    Plats: U-hallen
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin
    Plats: U-hallen
fr 20
lö 21
  • 08:00–23:59
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: Tyresö
sö 22
  • 00:00–16:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas
    Plats: Tyresö
  • 08:00–09:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Uppvärmning 7:45

    Amanda Julia Anna

    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna Amanda
    Plats: A-hallen
  • 09:45–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Julia Emma
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda Julia Emma
    Plats: A-hallen
  • 11:45–12:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Emma Amanda Julia
    Plats: A-hallen
  • 18:45–19:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Amanda

     

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 19:45–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Amanda
    Plats: A-hallen
39må 23
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Uppvärmning 15:30 Stretch 16:45-17:00

    Liza

    Varannan vecka tills bandyn har is

    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Karin

    Uppvärmning 16:45

    Plats: A-hallen
  • 17:15–18:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
ti 24
  • 17:45–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas/Amanda Julia
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Andreas/Amanda Julia

    Uppvärmning 18:30 Stretch 19:45-20:00

    Plats: U-hallen
  • 20:00–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza
    Plats: U-hallen
  • 21:15–22:15
    Kalender: Träningskalender
    Plats: U-hallen
on 25
  • 17:15–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Andreas/Amanda
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Karin Emma Anna

    Uppvärmning 18:00 Stretch 19:15-19:30

    Plats: A-hallen
  • 18:30–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Agnes
    Plats: Pucken
  • 19:30–20:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Andreas/Amanda Julia
    Plats: A-hallen
to 26
  • 16:15–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin Emma Julia
    Plats: A-hallen
  • 16:30–17:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: Pucken
  • 17:30–18:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: Pucken
  • 17:30–18:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin Andreas/Amanda Julia
    Plats: U-hallen
  • 18:45–19:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Karin
    Plats: U-hallen
fr 27
lö 28
sö 29
  • 08:00–09:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Uppvärmning 7:45
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: A-hallen
  • 09:30–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Alla är varmt välkomna till ISSIS skridskoskola
    Plats: A-hallen
  • 09:45–10:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Emma
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Anna
    Plats: A-hallen
  • 10:45–11:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Emma
    Plats: A-hallen
  • 11:45–12:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin Andreas/Amanda Julia
    Plats: A-hallen
  • 18:45–19:30
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 19:45–21:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Liza Karin
    Plats: A-hallen
40må 30
  • 15:45–16:45
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Uppvärmning 15:30 Stretch 16:45-17:00
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 17:00–18:00
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning:

    Liza Karin

    Uppvärmning 16:45

    Plats: A-hallen
  • 17:15–18:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena
  • 18:15–19:15
    Kalender: Träningskalender
    Beskrivning: Niklas
    Plats: Sundsvall Energi Arena

Postadress:
KK Iskristallen Sundsvall - Konståkning
Box 890, Nordichallen
85124 Sundsvall

Besöksadress:
Johannedalsvägen 121
85634 Sundsvall

Kontakt:
Tel: 0706016955
E-post: This is a mailto link

Se all info